Maayan Peri
הצרת היקפים במותניים ובצדדים בעזרת תרגילי כושר

תרגילים להצרת היקפים במותניים – "צדדים"

הי ! אני מעיין

מאמנת כושר אונליין ומומחית לאימוני נשים
ואני כאן כדי לעזור לך להשיג את המטרות שלך ולעוף על עצמך בכל יום מחדש

מעיין פרי מאמנת אישית

תוכן עניינים

נשים רבות חושקות במותן צרה וחטובה ורוצות לצמצם היקיפים , אך האם ניתן  באמת להצר היקיפים באופן ממוקד במותניים , או שמה מדובר במיתוס וטריק שיווקי? במאמר הזה אענה לך על הכל!

למה חשוב לבצע תרגילים למותניים - "צדדים"?

שרירי בטן צדדיים חזקים מסייעים לשפר את הביצועים הספורטיביים, במיוחד בפעילויות הדורשות תנועה סיבובית או ניתור וגם משפרים את אסתטיקת הגוף על אחוזי שומן בהם השרירים נראים לעין.

תרגילים להצרת היקפים במותניים לנשים

נתחיל בזה שאין דבר כזה, מעולם לא היה ולעולם לא יהיה! לא ניתן להצר היקפים רק במותניים ללא התערבות כירורגית ומי שאומר/ת לכן אחרת , פשוט משקרים לכן במצח נחושה.

ניתן להצר היקיפים בכל הגוף , בהתאם לגנטיקת פיזור השומן אצלך בגוף על ידי גירעון קלורי שניתן להשיג באמצעות תזונה מותאמת וביצוע תוכנית אימונים/ תרגילים ששורפים הרבה קלוריות

דוגמא לתרגילי כח ששורפים הרבה קלוריות:

דוגמא לאימונים  ופעילויות ששורפים הרבה קלוריות:

 • אימוני חדר כושר הכוללים תרגילים מורכבים 
 • אימוני -HIT
 • קרוספיט
 • ריצה
 • אופניים
 • שחייה
 • טיול רגלי בטבע
תרגיל להצרת היקפים במותניים ובצדדים

טיפים לתרגילים לחיטוב המותניים

יש מגוון רחב של תרגילים שעובדים על מותנים/ בטן צידית וכל אחד מהתרגילים מצריך דגשים שונים. הטיפ הכי גדול שאני יכולה לתת לך הוא – אל תסתמכי על תרגילים לצדדים על מנת להצר היקפים במותן כי זה פשוט לא יעבוד לך. שלבי תזונה שתעזור לך לרדת באחוזי השומן וצריכת קלוריות שמותאמת לירידה במשקל בשילוב עם פעילויות ששורפות הרבה קלוריות ועל ידי כך תקבלי את הצרת ההיקפים שאת מחפשת. 

טעויות נפוצות בתרגילים להצרת המותניים

הטעות הגדולה ביותר היא המחשבה שיש תרגילים להצרת מותניים. כמו שציינתי קודם לכן, לא ניתן להצר היקפים באופן ממוקד במותניים ללא התערבות כירורגית. אבל, בהחלט ניתן להצר היקיפים בכל הגוף בהתאם לגנטיקת פיזורק השומן שלך על ידי  גירעון קלורי.

דוגמאות לתרגילים לצדדים

להלן מספר דוגמאות לתרגילים שעובדים על בטן צידית " צדדים" שניתן לבצע בכל מקום:

 • Side Plank with reach under


 

 • Twisting Plank


 

 • Side Plank

לסיכום

אם את רוצה להצר הקיפים , לחטב את המותניים והבטן ולהיות מוכנה לקיץ. אני יודעת בדיוק איך עושים את זה ויכולה לעזור לך! בחרי את המסלול שאת הכי מתחברת אליו ממסלולי אימונים ותזונה שלי מרחוק ובואי נצא לדרך לעבר גוף החלומות שלך!

שאלות נפוצות

לא ניתן להצר היקיפים במותניים רק באמצעות תרגילים. התרגילים שורפים קלוריות ויעזרו לך להצר היקיפים בכל הגוף במצב של גירעון קלורי (נעשה בעיקר על ידי התזונה) ולעלות את מסת השריר ואף להגדיל היקפים באזורים רצויים במצב קלורי נטרלי/ עודף קלורי

בחירת התרגילים צריכה להתבצע בהתאם לגיל, רמת המתאמנת ובמגבלות שלה , יש מגוון מספיק רחב של תרגילים העובדים על בטן צידית כדי להתאים לכל אחת בהתאם למצב שלה 

נתחיל בזה שאין דבר כזה תרגילים להצרת היקיפים במותניים. יש תרגילים שיעזרו לך לשרוף הרבה קלוריות ובשילוב תזונה נכונה להיות בגירעון קלורי וכתוצאה מכך לרדת בהיקיפים בכל הגוף וגם במותניים , אך באופן מפתיע אף אחד מהתרגילים האלה הוא לא תרגיל לבטן! תרגילי בטן / בטן צידית שופרים מעט מאוד קלוריות ביחס תרגילים מורכבים המשלבים קבוצות שרירים גדולות כגון:

אין דבר כזה התרגילים הטובים ביותר למותניים צרות לנשים. מותן צרה זה מבנה גוף ולמי שאין מותן צרה ומעולם לא הייתה מותן צרה גם כשהיא הייתה רזה , לעולם לא תהייה מותן צרה, בדיוק כפי שבחורה נמוכה לעולם לא תהייה גבוהה.  

מה בכל זאת ניתן לעשות? ניתן לייצר אשלייה של מותן צרה יותר על ידי עלייה במסה ברגליים, ישבן ובפלג הגוף העליון (לא מתאים לכל מבנה גוף ויש לבחון כל מקרה לחוד) מה שישנה את הפרופורציות של הגוף וישפר את האסטטיקה

קודם כל את צריכה  לשקול האם בכלל את צריכה לעבוד על בטן צידית באופן ממוקד , כי בכלל לא בטוח שזה המקרה ואם זה לא המקרה, את פשוט לא תקבלי את התוצאות שאת רוצה. עבודה על בטן צידית בתפריט מסה יגדיל את ההיקפים במותן ולא ההפך ובתפריט הרזייה יש מגוון רחב מאוד של תרגילים ואימונים שעדיף לך לבצע אם המטרות שלך הן בעיקר ויזואליות. אם המטרה היא לא ויזואלית ואת מחפשת לחזק את שרירי הבטן הצידית, תתייחסי לשרירי הבטן כמו לכל שריר אחר בגוף ולכן תאמני אותו 1-2 פעמים בשבוע. 

ההפתעות שמעיין מכינה לך ל-2024 :

 • קופוני הנחה שווים
 • מדריכים ומאמרים בנושא אימונים ותזונה לנשים

רוצה לקבל את המדריכים או הקופונים לפני כולם? מלאי את הפרטים! :)