Maayan Peri
משפט מוטיבציה לספורט

מוטיבציה באימונים

הי ! אני מעיין

מאמנת כושר אונליין ומומחית לאימוני נשים
ואני כאן כדי לעזור לך להשיג את המטרות שלך ולעוף על עצמך בכל יום מחדש

מעיין פרי מאמנת אישית

תוכן עניינים

מוטיבציה היא המפתח להצלחה בכל תחום, ובמיוחד בתחום הספורט. המאמר הזה יעזור לכן למצוא את המוטיבציה הדרושה כדי להתמיד בפעילות גופנית באופן קבוע, ולהפוך את הספורט לחלק בלתי נפרד מחיים בריאים ומאושרים.

למה מוטיבציה חשובה לספורט?

מוטיבציה היא דבר נחוץ עבור כל מי שרוצה להשיג משהו בחיים האלה וזה בכלל לא משנה באיזה תחום. מוטיבציה גבוהה לאורך זמן עשויה להיות ההבדל בין השגת או אי השגת המטרות שלך באמונים ובתחומים אחרים. 

המוטיבציה שלך באימונים משפיעה על:

  • ההתמדה שלך באימונים ואיכות האימונים – אימונים דורשים מאמץ פיזי ונפשי ומשמעת עצמית, בין אם מדובר באימונים בסטודיו או חד"כ או בבית. יהיו ימים טובים ויהיו ימים פחות טובים, ימים המלווים בתחושת עייפות וחוסר חשק להתאמן. מוטיבציה גבוהה עוזרת להתגבר על רגעים כאלה, לראות את המטרה מול העיניים ולהגיע ולתת את המקסימום מעצמך באימון. 
  • נפח השעות ותשומת הלב שתקדישי לשיפור ביצועים – המוטיבציה שלך תשפיעה על כמה תהי מוכנה לתת מעצמך בשטח, כי זה שהגעת לאימון זה טוב ויפה, אבל אם לא תשתפרי בביצועים, תקפידי על טכניקה, זמני מנוחה, מספר סטים וכמות החזרות, את לא תראי תוצאות. וזה לא נגמר פה… את צריכה להגיע עם אנרגיה לאימון, לעבוד עם משקלי עבודה שמספיק מאתגרים אותך, לישון ולאכול היטב ובהתאם למטרות שלך ורק אז, את באמת תתחילי להשתפר ולהתקדם. 
  • עמידה ביעדים והשגת המטרות שלך באימונים או כתוצאה מהאימונים – מוטיבציה גבוהה תהא אחראית על כמות הזמן שתקדישי למטרות שלך + איכות המאמץ שלך = התוצאות שלך
מוטיבציה לספורט לנשים

מהם הגורמים המשפיעים על המוטיבציה?

הגורמים המשפיעים על מוטיבציה בספורט הם:

  • מבנה אישיות – תכונות אישיות כמו: התמדה, משמעת עצמית, חוסן נפשי משפיעות על היכולת להתגבר על מכשולים ולשמור על מוטיבציה גבוהה
  • הנאה מאימונים – יהיה  לך קשה מאוד להפוך לטובה במשהו שאת לא אוהבת לעשות ולא מניב לך הנאה. אם את נהנית באימונים ואוהבת את התחושה שאחרי האימון, המוטיבציה שלך תשאר גבוהה יותר.
  • בריאות פיזית ונפשית – פעילות גופנית משפרת את הבריאות הפיזית והנפשית, אך בריאות פיזית או נפשית לקויה משפיעה על המוטיבציה לאימונים ולתחומים אחרים. אם את רוצה להיות בריאה, תתחילי להתאמן ולאכול בריא, את חייבת את זה לעצמך, לא לאף אחד אחר. 
  • דימוי גוף ואמונה ביכולות – תחושה חיובית לגבי הגוף וחוזק הגוף , יתרמו לתחושת המסוגלות ויעלו את המוטיבציה שלך להמשך האימונים

בנוסף לגורמים שצויינו ישנם גורמים חיצוניים שיכולים להשפיע על המוטיבציה באימונים:

  • תנאים אופטימליים – גישה נוחה לחדר כושר/סטודיו, מכשור וציוד טוב, מזג האוויר טוב, אווירה טובה
  • תמיכה חברתית –  משפחה / בן זוג / חברים שמעודדים אותך להתאמן או מצטרפים אליך לאימון. העדר סביבה תומכת או סביבה שלא תומכת ולועגת לנושא הוא אחד המכשולים המנטליים הגדולים שמשפיע לרעה על המוטיבציה 
  • מודלים לחיקוי – מישהו או מישהי שאת מסתכלת עליהם בהערצה, שנותנים לך השראה ומעלים את המוטיבציה שלך להתאמן ולהשתפר בכל ההביטים. 
  • טכנולוגיה – ביגוד שאת מרגישה בו במיטבך, אוזניות טובות, מוסיקה שמרימה לך
אישה קופצת מעל מוט כדימוי למוטיבציה באימונים

טיפים לשיפור מוטיבציה לאימונים

 • אימון או ליווי על ידי גורם כושר מוסמך תעלה משמעותית את המוטיבציה שלך באימונים ואת התוצאות שתקבלי. במידה ואת צריכה תוכנית אימונים, תפריט תזונה וליווי מרחוק, כנסי למסלולי ליווי שלי מרחוק ואנחנו כבר נהייה בקשר
 • תנסי להתאמן במקום חדש, בשעות אחרות, בסביבה שונה ובאווירה שונה ותראי איך את מגיבה לזה, לפעמים זה עושה את ההבדל. 
 • הציבי לעצמך מטרות קטנות ומטרות גדולות. המטרות הקטנות יהיו השג בפני עצמו ויעודדו אותך להמשיך הלאה
 • תחגגי ותנציחי את הנצחונות וההישגים שלך-  הצלחת לרדת במשקל, או לעלות מסת שריר כמו שרצית, או שאולי אפילו הצלחת תרגיל שעבדת עליו מאוד קשה, תחגגי את הרגע ותנציחי אותו בראשך, זה זיכרון שתמיד תוכלי לשלוף כשאת צריכה השראה ומוטיבציה
 • תשני היטב ותאכלי היטב ובהתאם למטרות שלך. כשאין אנרגיה, המוטיבציה יורדת והגוף עייף. 

איך אוכל לתת בוסט למוטיבציה שלי להתאמן?

אז קודם כל , אם את עדיין לא עוקבת אחרי באינסטגרם ובטיקטוק, זה הזמן! מעבר לכך אם את צריכה את ההכוונה המקצועית של מאמנת כושר מוסמכת, אני מזמינה אותך לעשות אצלי מסלול ליווי מרחוק אחת על אחת,  במהלכו תקבלי את הכלים על מנת להשיג את המטרות שלך ותמיכה מנטלית והסברה ברגעים שיותר קשה לך. אני איתך לאורך כל הדרך 🙂

שאלות נפוצות

אם אין לך מוטיבציה להתאמן ואין לך תכונות אישיות שעוזרים לך להתמיד גם כשלא מתחשק לך, עליך למצוא מקור להשראה. מישהו או מישהי שכשאת רואה אותם, את אומרת לעצמך " עכשיו אני הולכת לאימון!".

בנוסף לזה תשאלי את עצמך כמה עניין את מוצאת באימונים? האם את נהנית להתאמן כמו הבחורה שאת רוצה להראות כמוה, האם את מקדישה או אותה תשומת לב , מנסה להשתפר ? האם זה באמת חשוב לך ואת נותנת מעצמך 100% באימונים או שאת באה להחתים כרטיס ומורחת את הזמן כבר שנים?

יכול להיות שאין לך מוטיבציה פשוט כי את לא רצינית ואפילו את כבר לא מאמינה לשקרים שאת מספרת לעצמך. תשני גישה, תלמדי לאהוב את מה שאת עושה, אם האימונים לא מתאימים לך ואת לא נהנית, תשני אימונים,  תאמיני בעצמך ותתחייבי לתהליך כמו שאת מתחייבת לדברים הכי חשובים לך, כמו: זוגיות, משפחה, עבודה , חברים ודברים אחרים שאת מצטיינת בהם ותראי שלא תהייה לך שום בעיה של מוטיבציה. 

תשאלי את עצמך את השאלה הבאה: אם אתאמן רק בימים שבאלי להתאמן ויש לי חשק ואאמץ את הגישה הזאת לכל ההיבטים בחיים שלי, לאן אגיע? והאם אשיג את המטרות שלי. 

 • תאהבי את הספורט שאת עושה 
 • תביני שאת לא צעירה לנצח והגוף שלך דורש תחזוקה והדבר רק הולך וגובר עם השנים. 
 • תאכלי ותשני היטב – ללא אנרגיה אין חשק לשום דבר
 • זכרי את היתרונות של ספורט ואיך הוא גורם לך להרגיש ביומיום, בגוף של עצמך ובסיטואציות חברתיות 

אם את מתאמנת תקופה ארוכה ולא רואה תוצאות, יהיה לך קשה מאוד לשמור על מוטיבציה מהסיבה שאת לא רואה תגמול למאמצים שלך.  במקרה הזה , יש לוודא שתוכנית העבודה שלך תואמת לציפיות המראה שלך, שאת אוכלת בהתאם לתפריט שהורכב בהתאמה אישית עבורך, שתוכנית האימונים שלך תואמת את הרמה שלך באימונים ומקדמת אותך לעבר המטרות ושאת יודעת מה את עושה ומתאמנת בטכניקה ראויה. כשמדייקים את הדברים, רואים תוצאות והמוטיבציה נשמר לאורך זמן.